Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

10-12-2016 16:37
Zdjęcia z Kiermaszu już załadowane. Uśmiech

07-12-2016 22:00
Mikołajki w Galerii Uśmiech

21-11-2016 15:42
Mało kto wie, że w menu "edytuj profil" (jeśli jesteś zalogowany) można zmienić skórkę strony, jeśli ci się nie podoba domyślna! Z przymrużeniem oka

18-11-2016 07:54
Informacje o ubezpieczeniu są w Artykułach.

30-10-2016 17:41
"Opowieści Ostateczne" są już w Galerii Uśmiech

Kalendarz

Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Powitanie

Witaj na nowej stronie Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy. Teraz w kalendarzu można znaleźć informacje na temat różnych wydarzeń!

KONKURSY PLASTYCZNE

NewsyKONKURSY PLASTYCZNE

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Etno-portrety”. Oblicze ludzkich kultur, przybliżenie wybranej kultury świata. Format A-3. Termin do 20.01.2017 r.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Samochód marzeń 2017”. Ilustracja powinna być kolorowa, wymagane jest zakomponowanie całej kartki włącznie z tłem a nie jedynie sylwetki pojazdu. Format A-3. Termin do 8.02.2017 r.

II Ogólnopolski konkurs „Kwiat dziełem doskonałym”- kwiaty polne i leśne rosnące w Polsce. Format A-4 lub A-3. Termin do 8.02.2017 r.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Małe dzieła -wielka Sztuka”. Świat zamknięty na niewielkiej przestrzeni nie większej niż A-5 ( wielkość zeszytu). Praca na dowolny temat, należy uruchomić wyobraźnię. Termin do 27.02. 2017 r.

Wywiadówka

NewsyZapraszamy wszystkich rodziców na wywiadówkę w poniedziałek 02.01.2017 r. o godz. 16.29. :)

Jabłka za free

Jabłka za freeW poniedziałek -19 grudnia 2016 roku- od godz. 10.00 pod Urzędem Gminy w Starej Kamienicy będą rozdawane jabłka.

PROŚBA

NewsyW związku z remontem obiektów szkolnych zwracamy się z ogromną prośbą do rodziców (ojców) i wszystkich przyjaciół szkoły (mężczyzn) o pomoc w przenoszeniu mebli i sprzętu. Wszystkich chętnych zapraszamy do gimnazjum w piątek -16 grudnia 2016 roku na godz. 9.00. Dziękujemy za pomoc.
Dyrektor, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy

ZDolny Ślązak

NewsyUczniowie naszego gimnazjum Michał Wolniak z klasy III A i Nikodem Piasecki z klasy II B zakwalifikowali się do finału ZDolnego Ślązaka z biologii, geografii i chemii. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał, który odbędzie się już w 2017 roku. Jest to ogromny sukces, tym bardziej, że z biologii i geografii nasi uczniowie są jedynymi reprezentantami gimnazjalistów z powiatu jeleniogórskiego.

III Festyn Adwentowy

III Festyn AdwentowyW sobotę 10 grudnia 2016 roku hala sportowa Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy całkiem zmieniła nastrój i charakter. Na kilka godzin stała się magicznym miejscem III Festynu Adwentowego przygotowanego przez rodziców, uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Świąteczne dekoracje, bożonarodzeniowe ozdoby i smakowite wypieki przybliżyły wszystkim przybyłym w nastrój nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Gościnnie wystąpił zespół Rybniczanki oraz harcerze z Jeleniej Góry, nie zabrakło także popisów tanecznych i wokalnych naszych gimnazjalistów. Funkcjonowała kawiarenka, w której przy kawie czy herbacie oraz smacznych domowych wypiekach można było miło spędzić czas na rozmowach z przyjaciółmi. Cały dochód z festynu przeznaczony jest dla uczniów Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji III Festynu Adwentowego, dziękuję wszystkim uczestniczącym za okazane wsparcie i zrozumienia, za przybycie i udział.
Szczególnie serdecznie dziękuję nauczycielom i rodzicom, którzy poświęcili swój wolny czas, aby przygotować naszą imprezę. Jestem im niezmiernie wdzięczna, ale mogę tylko powiedzieć dziękuję. Jestem głęboko przekonana, że to dobro, które czynić kiedyś do Was wróci, mam nadzieję, że co najmniej podwojone.
Wiesława Storta-Respondek
Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy

Szlachetna paczka

Szlachetna paczkaW minionych dniach wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”, której głównym celem jest przekazywanie bezpośredniej pomocy potrzebującym tak, by była ona skuteczna i konkretna. W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej potrzebujących ze swojego miasta lub najbliższej okolicy.
O potrzebach samotnej matki i jej dziecka dowiedział się wolontariusz Pan Michał, który podczas odwiedzin zorientował się, czego im najbardziej brakuje w codziennej egzystencji. W bardzo życzliwy sposób i z ogromnym zaangażowaniem wymieniał informacje z pedagogiem szkolnym podczas przygotowywania paczki. W sposób kompetentny i wyczerpujący wspierał nas w naszych działaniach i chętnie służył radą.
Zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli przyniosło nieoczekiwany efekt: zebraliśmy artykuły żywnościowe, środki higieniczne i pielęgnacyjne, słodycze, zabawki, artykuły szkolne, koc, ręczniki i mikser.
Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za pomoc i wsparcie w ramach „Szlachetnej Paczki”, a szczególnie uczennicom klas III Gimnazjum: Kalinie Jaśko, Karolinie Karasińskiej, Natalii Sudzie, Gabrieli Szczepanik oraz Wiktorii Zborowskiej, za inicjatywę własną i zaangażowanie w ramach „Szlachetnej Paczki”.
Małgorzata Nowak- pedagog szkolny

Doradztwo zawodowe

Doradztwo zawodowe09.12.2016 r. doradca zawodowy z Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
w Szklarskiej Porębie Pani Krystyna Szychowska przeprowadziła zajęcia zawodoznawcze dla uczniów klas III pt. „Co dalej po Gimnazjum?”. W trakcie spotkania przybliżyła gimnazjalistom zagadnienia dotyczące systemu szkolnictwa. Przedstawiła argumenty za
i przeciw wyborowi różnych typów szkół ponadgimnajzalnych, przeciwwskazania zdrowotne, jak również źródła informacji zawodowej.

Kiermasz

Kiermasz

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorskiW dniu 29.11.2016r. w Gimnazjum w Starej Kamienicy odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski w całości poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej, ponieważ w tym roku szkolnym młodzież skupia swoją uwagę na tej Noblistce, osobie skromnej, nielubiącej rozgłosu, która o sławie związanej z przyznaniem Nobla mówiła żartem: ,,Tragedia sztokholmska".
W jury tym razem zasiedli zaproszeni przez organizatora konkursu - Sylwię Matuszewską - członkowie stowarzyszenia ,,W CIENIU LIPY CZARNOLESKIEJ" . Z wielką przyjemnością przybyli do nas: pani Danuta Mysłek wraz z mężem Zbigniewem, pani Halina Burkowska oraz pani Alicja Dziedzic.
Oprawiły one konkurs pięknymi wystąpieniami i prezentacją własnej twórczości. Rozmawiały z dziećmi o pasji tworzenia i trwałej wartości słowa.
Nasi recytatorzy: Anna Figura, Gabrysia Juchniewicz, Zuzanna Wydmuch, Antonina Wawrzyńczak, Kacper Orżewsko- Orłowski, Klaudia Żolińska, Wiktoria Andrejków otrzymali piękne nagrody ufundowane przez przedstawicieli Stowarzyszenia w postaci tomików ich poezji.
Nasi uczniowie prezentowali repertuar W. Szymborskiej, której poezja z pozoru pisana językiem prostym, jest w istocie niezwykle wyrafinowana, pełna przewrotnych zwrotów, błyskotliwa, paradoksalna, ironiczna, filozoficzna i niekiedy humorystyczna. Cieszymy się, że w dobie cyfryzacji nasi uczniowie potrafią pokłonić się literaturze pięknej i zadać sobie trud zrozumienia, zinterpretowania czy właśnie wyrecytowania wiersza. Za to już należą się BRAWA.
Zwycięzcami konkursu są: Anna Figura, Zuzanna Wydmuch, Klaudia Żolińska.
Wszyscy otrzymaliśmy zaproszenie Stowarzyszenia do udziału w XI Karkonoskiej Integracyjnej Wigilii Literackiej, która odbędzie się 5.12.2016r w Muzeum Miejskim "Dom G. Hauptmanna" w Jagniątkowie.
Sylwia Matuszewska

PIES I KOT- NASI CZWORONOŻNI PRZYJACIELE

NewsyII Dolnośląski Konkurs Plastyczny pt." PIES I KOT- NASI CZWORONOŻNI PRZYJACIELE".

Na konkurs wpłynęło 920 prac zgodnych z regulaminem z 83 placówek oświatowych. Komisja wzięła pod uwagę zgodność z regulaminem, estetykę, samodzielność oraz ciekawą interpretację tematu , wyobraźnię i wrażliwość.
Martyna Mężyk i Natalia Włoch uczennice klasy III B
zdobyły WYRÓŻNIENIE
Gratulujemy!
Wygenerowano w sekund: 0.12
873,426 unikalne wizyty